Hakkımızda

Yeni Nesil Yeni Tatlar Esnaf Lokantası

“Yeni Nesil Esnaf Lokantası” sloganıyla yola çıkan By Adalı; Türk mutfağının geleneksel lezzetlerini, unutulan tatlarını ve saray mutfağı kültürünü Ataşehir’in sıcak atmosferi ve modern mimarisi ile sunuyor. By Adalı, “Esnaf Lokantası böyle mi olur?” söylemlerinin karşısında duruyor.

 Geleneksel Türk Mutfak kültürünün çeşitliliği dikkat çekiyor.

Ülkemizin, Türk ve Osmanlı mutfağının önde gelen şeflerinden İbrahim Çelik‘in yön verdiği mutfakta, sabah kahvaltısı ile başlayan öğle ve akşam yemeği ile devam eden şölende konuklar her gün değişik sürprizlerle karşılaşıyor.

Ev yapımı mantı, hamsili karalahana, kuru dolmalar, seferkitel, İspir kurufasülye, Kastamonu Siyes bulgur pilavı, saray günlerinde misafirlere sunulan mutancana, İslim kebap, bademli patlıcan çorbası, Fatih Sultan Mehmet’in sevdiği soğanlı yumurta yemeği saray mutfağının en iddialı yemeklerinden sadece birkaçı.

By Adalı’da tatlılar ise günden güne değişiyor. Türk mutfağının vazgeçilmezi kabak tatlısı, fırın sütlaç, un helvasının yanında aşure zamanı gelmeden aşure, ramazanın vazgeçilmezi güllacı ise belirli günler veya haftalarda By Adalı mönüsünde bulmak mümkün.

Aynı zamanda By Adalı; doğum günleri, şirket toplantıları ve büyük aile buluşmalarına da ev sahipliği yapıyor.

Lezzetin Yeni Adı By Adalı, sabah 7.30’dan akşam 21.00’e kadar misafirlerine eşsiz bir damak deneyimi yaşatıyor.